Bizerba, svetski lider u proizvodnji vaga, gradi fabriku u Valjevu, koja će biti smeštena u novoj Privrednoj zoni u prigradskom naselju Gorić.

Nova fabrika nemačkog investitora, vredna 33 miliona evra, u početku će zapošljavati 305 radnika na neodređeno vreme.

Ovo su sjajne vesti za Valjevo, a nakon dve-tri godine Bizerba planira proširenje kapaciteta. U narednom periodu, Valjevo očekuje još dosta važnih projekata, koji će značajno izmeniti sliku grada, ali i uslove života Valjevaca”, istakao je gradonačelnik Valjeva Lazar Gojković.

U toku trogodišnjeg investicionog perioda predviđa se da će nivo investicije iznositi oko 70 miliona evra i da će biti zaposleno oko 800 novih radnika”, rekla je Jasna Mićić, glavni urbanista grada Valjeva.

Kompanija Bizerba je zastupljena u 120 zemalja. Zapošljava 4300 radnika i ima proizvodne pogone u Nemačkoj, Austriji, Švajcarskoj, Italiji, Francuskoj, Španiji i SAD.

Izvor: Novosti