U Crnoj Gori boravi blizu 192 000 turista, a najviše gostiju dolazi iz Srbije i BiH, saopštila je Nacionalna turistička organizacija.

Među stranim turistima znatan broj njih je iz Poljske, Ukrajine, Kazahstana i Izraela.

Navedeni broj turista, navedeno je u saopštenju, predstavlja 87 odsto ostvarenog turističkog prometa iz 2019. godine u ovom periodu, a sve primorske opštine bilježe dobru popunjenost, gotovo na nivou pre dve godine.

Po ukupnom broju turista prednjače Budva sa 69 000 turista, Ulcinj 46 000 i Herceg Novi sa 33 000 turista.

“U opštini Bar imamo premašen promet iz 2019. godine, a popunjenost na zadovoljavajućem nivou beleže i planinski centri”, navedeno je u saopštenju.

Oko 151 000 gostiju boravi u privatnom smeštaju, gde je popunjenost 87 odsto, a izuzetno dobra je i popunjenost hotelskih kapaciteta, na 95 odsto u poređenju sa istim danom 2019. godine.